P4D1 – reganeracja DNA
W świecie roślin dzieją się niezwykłe dla nas rzeczy, które odkrywamy z niedowierzaniem, robiąc bezustanne badania i próbując zrozumieć naturę.
Najnowsze badania naukowców dowiodły, że w soku z niektórych gatunków traw rosnących w bardzo wysokich górach występuje cząsteczka P4D1. Co to jest za cząsteczka i dlaczego jest tak ważna dla organizmu?
Wraz z narastającym zanieczyszczeniem chemicznym środowiska życia ludzi i zwierząt, zaczynają rozwijać się choroby degeneracyjne. Zmiany dotykają całego organizmu, wpływając szczególnie na budowę DNA czyli materiału genetycznego ludzi. Mutacje na tym poziomie powodują, że potomstwo gatunku ludzkiego rodzi się coraz bardziej chore i osłabione. Zatracamy naturalne właściwości samoleczenia i jesteśmy coraz bardziej zdani na chemiczne „lekarstwa” podawane nam przez lekarzy i firmy farmaceutyczne. Ostatecznie prowadzi to bezpośrednio do kolejnych mutacji w obrębie komórkowym, a tym samym sekwencji DNA, powodując coraz to nowsze uszkodzenia. I błędne koło się zamyka.
Jak z niego wyjść? Co zrobić, żeby nasze ciała odzyskały zdolność samoregeneracji i zwiększenia odporności?
Z pomocą przychodzi jak zwykle Natura.
W bardzo wysokich Alpach rośnie niezwykły gatunek trawy, który po zbadaniu laboratoryjnym wykazuje obecnosć cząsteczki P4D1 – cząsteczki regenerującej DNA i naprawiającej telomery.
Czym są telomery?
„Dietetycy od dawna interesują się długością telomerów oraz jaki wpływ mają na nasze zdrowie i długości życia. Telomery odkrył Alexey Olovnikov w 1973 r.
Odkrył on, że niewielkie fragmenty DNA na zakończeniach chromosomu telomery z czasem skracają się, gdyż nie mogą dzielić się za każdym razem kiedy dzieli się komórka oraz mogą być najważniejszym zegarem biologicznym, który został odkryty. Wraz z wiekiem telomery skracają się. W końcu, replikacja DNA i podział komórek zanika całkowicie, w rezultacie umieramy. Jednak coraz więcej badań wykazuje, że pewne substancje odżywcze odgrywają ogromną rolę w ochronie długości telomerów; mając znaczny wpływ na długość naszego życia.
Jak odżywianie wpływa na długość życia?
Aktualne badanie wykazało, że kwas foliowy odgrywa ważną rolę w zachowaniu integralności i metylacji DNA co z kolei wpływa na długość telomerów.(…)
W 1984r. prof. Elizabeth Blackburn, profesor biochemii i biofizyki na UCSF, odkryła, że telomeraza może wydłużać telomery poprzez syntezę DNA z startera RNA. Wraz z Carolem Greiderem oraz Jackiem Szostakiem otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie Medycyny w 2009 r. za odkrycie jak chromosomy są chronione przez telomery i telomerazę.”(źródło)
A więc w soku z trawy istnieje ta wyjątkowa część naszego mikrokosmosu.
Problem w tym, że należy taki sok wypić zaraz po ścięciu trawy i wyciśnięciu go wyciskarką wolnoobrotową. Nie każdy może pozwolić sobie na zamieszkanie w tym obszarze świata i codzienne ściananie trawy i wyciskanie soku. Wiec, czy jesteśmy skazani na postępujące zmiany degeneracyjne w naszym DNA, bez pomocy z zewnątrz?
Zbadano, że aktywna cząsteczka P4D1, który regeneruje i rekonstruuje nasze DNA na poziomie mikrocząsteczkowym oraz odbudowuje telomery jest w stanie pomóc nam w odzyskaniu zdrowia i prowadzi do samoleczenia. Ale skąd wziąć źródło tej cudownej cząsteczki, jeżeli nie mamy dostępu do świeżej trawy?
Najnowsze doniesienia naukowe wykazują, że cząsteczka P4D1 znajduje się także w suszonym w bardzo niskich temperaturach soku ze specjalnej odmiany trawy jęczmiennej. Dostęp do suszonego soku jest bardzo ograniczony, ze względu na jego unikatowość. Wymaga też opieki osoby doskonale poruszającej się w tematyce soku z traw. Potrzebne jest indywidualne ustalenie stanu zdrowia, sposobu zycia, chorób, aby ustalić ilość spożywania soku i ostatecznie monitorowanie wyników. Suszony sok nie jest dostępny w ogólnej sprzedaży, ani w sklepach ze zdrową żywnoscia, ani w internecie. Zwracamy szczególną uwagę na podróbki, które mogą doprowadzić do chorób układu pokarmowego i poważnych komplikacji.
Po więcej wiedzy zapraszamy do kontaktu z nami.