Site Overlay

Pomoc przy odchudzaniu

Pomoc przy odchudzaniu

odchudzanie, kobieta z metrem krawieckim

Jeśli chcesz zakupić czysty sok z jęczmienia i chlorellę napisz do nas mail: czystejedzenie@gmail.com – pomożemy zdobyć zielonki taniej 🙂 i damy gratisową opiekę 🙂

Produkty pochodzące z natury są najdoskonalszym pożywieniem dla naszego organizmu. Regulując zapotrzebowanie na ważne składniki budulcowe, wyrzucają ochotę na produkty zawierające niepotrzebne nam substancje. Te substancje to m.in toksyny, barwniki, konserwanty, zbędne tłuszcze, cukry oraz wiele innych. W odchudzaniu może nam pomóc Chlorella.

Pomoc przy nadwadze

Nadwaga prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i arteriosklerozy. Nadwaga w średnim i starszym wieku prawie zawsze wywołuje te choroby. Nasze pożywienie zawiera olej i tłuszcz, łuskany ryz, biały chleb, rafinowany cukier w ilości, którą spala się w ciele bez resztek tylko z wielkim trudem. Jeśli spalanie nie funkcjonuje , substancje odżywcze pozostają nierozłożone i odkładają się w formie tłuszczu. Spalanie odbywa się za pomocą enzymów. Dzięki wsparciu enzymów pomagających w metabolizmie tłuszczów można redukować nadwagę. Aktywne składniki soku z młodych liści jęczmienia są lepszą alternatywą kontroli masy ciała niż sama dieta. Nadwaga jest także problemem hormonów tarczycy. Jeśli tłuszczu jest dużo, właśnie te hormony pobudzają jego przerabianie. Obniżenie wydzielania hormonu tarczycy zwiększa wzrost masy. Zielony napój neutralizuje kwasowość płynów ciała. W ten sposób spontanicznie wzmacnia funkcję tarczycy. Naos nie jest „specjalistą” od otyłości. Nie gwarantuje natychmiastowego obniżenia wagi. Ograniczcie jednak tłuszcze, skrobię i cukry, rozpocznijcie odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Dodajcie trzy razy dziennie łyżeczkę ekstraktu z jęczmienia i zaczniecie chudnąć.

Dlaczego po przyjmowaniu alg tracimy apetyt?

„Zarówno spirulina i chlorella znane są z redukcji zapotrzebowania organizmu na słodycze i węglowodany. W tym rozdziale wyjaśnię, co powoduje zmniejszenie apetytu.

Przez ostatnie lata poświęciłem znaczną ilość czasu (przewyższającą 4000 godzin) nad badaniem zdrowej żywności. Chciałbym przedstawić czynniki, które moim zdaniem mają istotny wpływ na redukcję apetytu.

Zawartość magnezu: Obie mikroalgi zawierają duże ilości magnezu i innych minerałów, których często brakuje w nowoczesnych dietach. Brak magnezu objawia się silnym zapotrzebowaniem zwłaszcza na wyroby czekoladowe (które zawierają magnez). Jedzenie mikroalg dostarcza minerałów zmniejszając tym samym ochotę na słodycze.

Zawartość białek: Mikroalgi, zwłaszcza spirulina, zapewniają utrzymanie równomiernego poziom cukru we krwi co przeciwdziała niedocukrzeniu i niweluje zapotrzebowania na słodycze. Innymi słowy białka wysokiej jakości zawarte w mikroalgach blokują reakcję hipoglikemiczną.

Zawartość tłuszczów: Zdrowe tłuszcze znalezione w mikroalgach, zwłaszcza spirulinie, również pozwalają utrzymać równomierny poziom cukru we krwi z powodu ich powolnego trawienia. W szczególności GLA pomaga regulować wydzielanie insuliny przez trzustkę niedopuszczając do wystąpienia zapotrzebowania na cukier.

sok z jęczmienia z limonką i pomarańczą

Witaminy: Wierzę, że duża część zachcianek doświadczanych przez ludzi żyjących wg diet zachodnich jest spowodowana brakami witamin z grupy B.

Bez odpowiedniej suplementacji tych witamin w ich naturalnej formie zostaje naruszona gospodarka hormonalna organizmu, który przekazuje gospodarzowi uczucie głodu. To czego zwykle brakuje organizmowi to składniki odżywcze, a nie puste kalorie. Jeżeli zostaną one dostarczone do organizmu, organizm przestaje wysyłać do mózgu sygnały głodu.

Jeżeli zaczną Państwo suplementację spiruliną i chlorellą musicie uzbroić się w cierpliwość. Efekty zmniejszenia uczucia głodu będą widoczne dopiero po jakimś czasie. Nie oczekujcie, że zaczniecie brać chlorellę przez jeden dzień i nagle skończy się Wasz pęd ku jedzeniu. Wasz organizm może potrzebować tygodni, a nawet miesięcy, aby dostosować się do nowych nawyków żywieniowych. Zwłaszcza zmiany hormonalne potrzebują dużo czasu, gdyż Wasz organizm ma prawdopodobnie nawyk zwalniania nadwyżki insuliny w odpowiedzi na żywność oczyszczaną, którą w większości spożywacie.

To prowadzi do jeszcze jednego wniosku. Kilka gramów spiruliny czy chlorelli nie może zneutralizować setki gramów białej mąki, syropu kukurydzianego, ciastek, chlebów itd. Faktem jest, że mikroalgi mogą pomóc w redukcji zapotrzebowania organizmu na węglowodany, ale ich nie wyeliminują, jeżeli Państwo nie będą chcieli ich wyeliminować ze swojej diety. Chlorella i spirulina mogą tylko pomóc w podjęciu tej decyzji, ale nie przeskoczą złych nawyków żywieniowych.”

Algi, chlorella i odchudzanie

W wyniku wielu badań klinicznych udowodniono, że mikroalgi są bardzo efektywne podczas odchudzania. Jest tak głównie z powodu dwóch czynników: uzupełniają niedobory związków mineralnych, witamin itp., oraz zawierają kwas GLA (gammalinolenowy).

Ze strony niedoborów w organizmie otyłość jest rezultatem nie tylko spożywania znacznej ilości kalorii, ale co najważniejsze, niepoprawnym działaniu endokryny. Co w efekcie powoduje nadprodukcję insuliny, a to prowadzi do uczucia głodu, pomimo że nie potrzebujemy już więcej jeść. Jest to jeden z powodów, dlaczego ludzie tyją pomimo iż tego nie chcą: po prostu uczucie głodu jest zbyt silne aby je zignorować.

Poprzez dostarczanie organizmowi związków odżywczych, których potrzebuje, to uczucie głodu może być w znacznym stopniu zredukowane a poziom endokryny może zostać przywrócony do normy. Potrzebne składniki odżywcze są w świetny sposób dostarczana przez spirulinę i chlorellę. Dlatego te dwa suplementy, przyczyniają się w tak prosty sposób do utraty wagi. A nie dlatego, że mają jakieś magiczne właściwości.

Chlorella w drażetkach na łyżeczce

Oczywiście, prawdziwa utrata wagi nie przyjdzie sama, gdy będziemy tylko i wyłącznie spożywać te suplementy: one tylko tworzą odpowiednie warunki do odchudzania. Chlorella może w tym pomóc.

Osoby odchudzające się muszą zrezygnować albo ograniczyć spożycie przetworzonej żywność, tłuszczy takich jak margaryna, cukrów i innych produktów przyczyniających się do przybierania na masie. Bez tego, nadmiar wagi nigdy nie zniknie. Tak samo jak osoba, która nie uprawia żadnego sportu, chociażby rekreacyjnie, w cudowny sposób nie zrzuci tłuszczu, bez względu na dietę jaką stosuje.

Drugim istotnym czynnikiem, który sprawia że opisywane mikroalgi przyczyniają się do utraty wagi jest zawartość kwasu GLA w spirulinie. Ten niezbędny kwas tłuszczowy pomaga regulować poziom cukru oraz insuliny, która naturalnie prowadzi do redukcji odkładania węglowodanów. A spirulina jest najbogatszym źródłem GLA na Ziemi. Nie ma lepszego sposobu aby włączyć kwas GLA do swojej diety niż włączyć spirulinę do niej.

Podsumowując, zarówno spirulina jak i chlorella powinny być dodatkiem do diety podczas odchudzania, jako element zaspokajający zapotrzebowanie na związki odżywcze. Są w stanie znacznie zredukować uczucie głodu i dostarczyć bardzo potrzebne składniki odżywcze w przyswajalnej postaci. Działać jako niesamowite źródło dodatkowo pożytecznych substancji dla organizmu takich jak kwas GLA. Należy jednak pamiętać, że nie wezmą naszego ciała i nie poćwiczą za nas. O to musimy postarać się sami.

Copyright © 2024 Czyste jedzenie. All Rights Reserved. | Catch Foodmania by Catch Themes