Site Overlay

Zielone na zdrowie!

Zielone na zdrowie!

Jęczmień w szklance z bzem na stole

Zielony napój i algi to budulec dla zdrowych komórek i wymiatacz toksyn dla naszych organizmów.

Zielone na zdrowie! Wyciąg z jęczmienia przynosi ulgę w wielu chorobach. Działa prewencyjnie przeciwko odkładaniu się cholesterolu na ścianach naczyń, niweluje niedokrwistość (anemię), jest skuteczny w leczeniu nieżytu żołądka, chorób wrzodowych i zapalenia trzustki.  Natomiast chlorella usuwa z naszego organizmu bardzo szkodliwe toksyny, które codziennie sobie aplikujemy (kosmetyki, przetworzone jedzenie, zatruta woda i powietrze).
Ale musimy pamiętać, że zarówno sok z jęczmienia jak i algi to niezwykłe, ale pokarmy – naturalne, roślinne pokarmy, które pomagają naszemu organizmowi osiągnąć stan zdrowia. Dają siłę do samoleczenia. Każdy organizm zdolny jest do samoleczenia, jednak ludzie nie dostarczają mu prawdziwych substancji odżywczych, budulca, dzięki któremu tworzyłby nowe, zdrowe komórki. Zatrute chemią środowisko i złe jedzenie nie pozostawia naszym organizmom wyboru – żeby żyć muszą pobierać substancje odżywcze z samych siebie…Podajmy im źródło zdrowego pokarmu z którego będą mogły korzystać i nie zatruwajmy się chemicznymi lekarstwami.

JAK DZIAŁA SOK Z MŁODEGO JĘCZMIENIA?

Skuteczny przeciw zaparciom

Dobre jedzenie, dobry sen i dobre wypróżnianie są potrójnym barometrem zdrowia. Jeśli nie są w porządku, nadejdzie choroba. Trwające długo zaparcia prowadzą do braku apetytu, bólów głowy, zawrotów i zaburzają sen. Ofiara zaparcia ulega zmęczeniu i niestabilności psychicznej. Powtarzające się zaparcia u ludzi starczych niż 40 lat są także skutkiem zmniejszonej ruchliwości jelita grubego i zmniejszonej sprawności całego ciała. Aktywne składniki zielonego ekstraktu (przede wszystkim potas) wspierają ruch układu trawiennego i wzmacniają mięsnie zwieracza odbytu. Starsi ludzie i osoby z częściową nie wydolnością żołądka i jelit mają problemy z błonnikiem w warzywach. Prawdziwy sok z jęczmienia nie zawiera błonnika i stanowi dla nich znaczącą pomoc.

Niedokrwistość (anemia)

W przybliżeniu jedna czwarta kobiet cierpi na niedokrwistość albo ma do niej skłonności. Wśród mężczyzn po pięćdziesiątce liczba anemików przewyższa nawet liczbę kobiet z niedokrwistością. W ostatnim czasie niedokrwistość występuje także u chłopców w średnim wieku szkolnym. Błędem jest mylenie symptomów z przeciążeniem. Dlaczego przyjmowanie dużej ilości białek zwierzęcych powoduje, na przekór, częstsze występowanie niedokrwistości? Do tworzenia krwi potrzebujemy jonów żelaza, miedzi, potasu, kwasu foliowego i białka. Nawet produkty żywnościowe naturalnie bogate w witaminy niewiele dokonają, jeśli poddamy je obróbce cieplnej. Witaminy niszczy się podczas gotowania, żelazo przemienia się w trudno wchłaniany tlenek. Używanie preparatów ze zredukowanym żelazem nie wystarczy. Ponieważ prawdziwy sok z jęczmienia zawiera żelazo związane organicznie, jest ono natychmiast wchłaniane w układzie trawiennym.

Ulga w innych schorzeniach

Zielony napój przynosi ulgę w wielu innych chorobach. Wysoka koncentracja potasu jest korzystna zwłaszcza w przypadkach chorób serca i układu krążenia oraz schorzeń wątroby, przy których przepisywane zwykle leki wpierają wydalanie potasu w takiej mierze, ze niekiedy zagraża to zdrowiu pacjenta. Wysoka zawartość chlorofilu jest niezwykłe skuteczne przeciwno zewnętrznym i wewnętrznym stanom zapalnym. Do tych stanów należy podchodzić poważnie, ponieważ często wiążą się z rakiem.

Wspiera organizm w walce w rakiem

W grupie myszy z rakiem , którym podawano ekstrakt z jęczmienia, doszło do zaskakująco pozytywnego przebiegu choroby. Celem badan było stwierdzenie, który składnik wyciągu ma działanie przeciwrakowe. W ten sposób doszło do odkrycia, ze komórki rakowe skutecznie powstrzymuje rozpuszczone w wodzie białko zawierające enzym SOD. Zdumiewające działanie SOD zostało potwierdzone także w USA, gdzie enzym został w warunkach klinicznych podany pacjentom z rakiem w celu zapobieżenia ubocznym skutkom radioterapii. Najważniejszą właściwością w walce z rakiem jest wzmacniający i harmonizujący wpływ napojów z trawy na organizm jako taki. Zielone napoje nie są lekiem likwidującym wirusy czy komórki rakowe. Są wspaniałym pożywieniem wspierającym jedynego prawdziwego wojownika – nasz organizm, a raczej nasz system immunologiczny. Nauka może się zapracować w poszukiwaniu przeciwrakowych mechanizmów i substancji , a mimo to nie wytworzy nic tak doskonałego jak to, co już stworzono do walki z rakiem – system immunologiczny. Dlatego najlepsze, co możemy zrobić  w walce ( i prewencji) z rakiem , jest wzmocnienie w nas samych owego wojownika.

Z powodu tych wzmacniających właściwości zielonych napojów i żywności roślinnej mówimy – nie są lekami, a mimo to uzdrawiają… Na zdrowie!

Badania wykonane przez naukowców dowodzą, że chlorofil zawarty w obu produktach, oraz niezliczona ilość enzymów, witamin i mikroelementów poprawia stan zdrowia i leczy z dolegliwości. Japońscy, amerykańscy i czescy naukowcy od lat interesują się wpływem algi Chlorella i ekstraktu z młodego jęczmienia na choroby cywilizacyjne. Wyniki ich badań wskazują, że substancje fitoaktywne, xantofile i chlorofil wpływają korzystnie nie tylko na leczenie chorób cywiliacyjnych takich jak np RZS, ale osiągają doskonałe wyniki w leczeniu i wspomaganiu leczenia takich chorób jak cukrzyca, arterioskleroza, choroba Parkinsona, przyspieszona demencja, rak piersi czy rak mózgu. A jak wiadomo – zdrowie jest najważniejsze. (Badania: Nakashima Y, Oshsawa I, Konishi F ; Chen BP,Wang HC; Merchand RE, Rice CD, Yoong HF)

Chlorella w drażetkach z kwiatem

JAK DZIAŁA CHLORELLA?

Przy jakich problemach zdrowotnych stosuje się Chlorellę?

W żadnym wypadku Chlorelli ani innych zielonych produktów nie mylmy z lekami. Zielone produkty żywnościowe nie mają nic wspólnego z lekami oprócz tego, ze czasem działają lepiej. Dlaczego? Ponieważ często rozwiązują przyczynę choroby, a nie jej objawy. Chlorella działa korzystnie przy problemach w których powstaniu swój współudział ma złe odżywianie. A tak jest w zasadzie przy wszystkich. Zalecenie tego skoncentrowanego warzywa jest odpowiednie dla zdrowych, żeby przedłużyli sobie zdrowie i dla chorych, żeby przyspieszyć leczenie. Tak samo jest ogólnie słuszne zalecenie „suplementu” ruchu, odpoczynku, spożywania dużej ilości płynów, czułości itd. Te „suplementy zdrowia” są odpowiednie dla zdrowych i chorych z tych samych powodów. „suplementy” czynią system immunologiczny bardziej zdolnym do walki. Odpowiedz na pierwotne pytanie o użycie Chlorelli przy „konkretnych” problemach jest taka sama jak o użycie pozostałych „suplementów”. Na jaką chorobę nie jest odpowiedni suplement „czułości” współczucia, pieszczoty” czy czy aromaterapia? Przy takiej chorobie nie działa korzystnie enzymoterapia, terapia witaminowa, picie dużej ilości płynów i helioterapia?

Chlorella – konserwa pełna witamin

Pod względem zawartości kilku witamin absolutnie prowadzi. Jest przebogata w witaminy grupy B. w ten sposób zwiększa odporność organizmu na stres. Zawiera molekuły młodości – przeciwutleniacze, witaminę C , a przede wszystkim beta karoten. Nowoczesne teorie widza przyczynę starzenia w działaniu „wolnych rodników”. Przeciwutleniacze powstrzymują ich zabójcze, kaskadowe działanie. Zmniejszają ilość odpadów komórkowych, przez co spowalniają proces starzenia. Komórki chronione przez antyoksydanty żyją „radośniej” i dłużej. Antyoksydanty nie usuwają odpadów ale chronią przed ich powstawaniem. W ten sposób oczyszczają i odmładzają organizm na poziomie molekularnym. Codziennie słyszymy od osób korzystających z dobrodziejstw chlorelli, o ich lepszym samopoczuciu i pozytywnych skutkach. Dbajmy o nasze zdrowie!

Chlorella i kamienie budulcowe życia

Algi są bogatsze w minerały niż rośliny lądowe. Chlorella zawiera 20x więcej żelaza niż szpinak. Dzięki niemu, witaminom z grupy B, C i chlorofilowi walczy z niedokrwistością. Wapnia ma 11x więcej niż mleko krowie! Magnez wspiera aktywność nerwową i mięśniową. Jej minerały wiążą się organicznie i są maksymalnie wykorzystywane. Minerały wypierają z organizmu metale ciężkie. Minerały pomagają komórkom w przyjmowaniu wody i przez to  umożliwiają wypłukiwanie toksyn. Przy  ich dostatecznej ilości substancje trujące gorzej wbudowują się w organizm.

Chlorella – Interakcje z innymi lekami

Chlorella nie wchodzi w interakcje z żadnymi lekami, innymi suplementami, ani substancjami zawartymi w kawie, herbacie, czy z alkoholem. Oznacza to, że niepożądane objawy nie wystąpią nawet wtedy, kiedy pastylki stworzone z tej algi popijesz kawą, co w przypadku wielu suplementów syntetycznych skończyłoby się ostrą biegunką, mdłościami, nie wspominając o ograniczeniu do zera skuteczności danego suplementu.

W przypadku alg oczywiście możesz się skonsultować ze swoim dietetykiem, jednak głównie w celu ustalenia zalecanej dawki – przeciwwskazań do stosowania tego suplementu praktycznie nie stwierdzono, jedynie osoby borykające się z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi powinny wstrzymać się od włączenia jej do swojej diety.

W przypadku pozostałych osób, jedynym powodem, aby zrezygnować z suplementacji, może być pełnowartościowa dieta, w której nie brakuje żadnej substancji, co, zważywszy na dominujący dziś styl życia, jest raczej wątpliwe.

Copyright © 2024 Czyste jedzenie. All Rights Reserved. | Catch Foodmania by Catch Themes