Zwierzęta wiedzą co dobre
Nie od dzisiaj wiadomo, że zwierzęta domowe takie jak koty czy psy ratują się jedzeniem trawy, aby oczyścić swój system trawienny.
Koty używają trawy do odkłaczania – źdźbła łączą sierść, która dostała się do żołądka i łatwiej ja kotu wydalić. Zwierzęta także chciałyby „zdrowo się odżywiać” i powinniśmy pomóc im w zdobyciu naturalnych produktów. Dzisiejsza sucha karma dla naszych pupili jest bardzo uboga w naturalne składniki. Pomimo reklam mówiących o poprawianiu wyglądu sierści, dla juniorów, dla seniorów, dla zwierząt długowłosych czy wykastrowanych to raczej marketingowe sztuczki. Zwierzaki same wiedzą co dla nich dobre, dlatego mądrzy właściciele sieją jęczmień, czy inną trawę i pozwalają zwierzakom z nich korzystać.
Jeżeli chcielibyśmy, aby nasi czworonożni przyjaciele byli zdrowi i mieli piękną sierść, dajmy im skorzystać z dobrodziejstw natury.
Zwierzęta wiedzą co dobre!
Jakiś czas temu przeprowadzono badania, które próbują odpowiedzieć na pytanie: po co kotom trawa? Naukowcy doszli do wniosku, iż koty jedzą trawę w celu uzupełnienia diety, w której brakuje kwasu foliowego – substancji nie występującej w mięsie . Jego brak w organizmie powoduje zahamowanie wzrostu oraz anemię. Podobnie zielone działa na psy… Kot czy pies lubią trawiaste potrawy, ale ciekawostką jest, że z natury korzystają również zwierzęta mniej nam znane…
Nie ma znaczenia czy zwierzak jest stąd czy z tropików. Każde z nich lubi naturalne jedzenie.
Sok z młodej trawy jest naturalnym pokarmem dla wielu gatunków, ale ciekawe, dlaczego koty lubią chlorelle?
Naszym zwierzakom nie narzucimy co mają lubić, a czego nie. Test jakiemu poddaliśmy nasze zwierzęta wskazywał, że doskonale wyczuwają chemię w produktach:
obok siebie położyliśmy szynkę z supemarketu i miseczkę z jęczmieniem, oraz kilka chlorelli. Na pierwszy rzut poszła chlorella, potem zniknął sok z jęczmienia, a szynka została nietknięta. Dlaczego? …
Zwierzaki są nieprzekupnymi, nie reagującymi na reklamy stworzeniami, które wiedzą co dla nich jest dobre. Nie zapominajmy o naszych pupilach i podzielmy się z nimi zielonym pożywieniem!