Site Overlay

Zielono w kuchni

Zielono w kuchni

szklanka soku z młodego jęczmienia z pomarańczą

Kulinarne wariacje z zielonymi produktami znane są na całym świecie. Nic piękniej nie wygląda na stole niż kolorowe, świeże warzywa i owoce. Tylko skąd wziąć zdrowe, nie pryskane warzywa… no i owoce bez pestycydów?
Jest na to rada – trzeba mieć swój ogród, gospodarstwo i dużo czasu.

Co zrobić jeżeli mieszkamy w mieście i mamy dostęp jedynie do warzyw i owoców z supermarketu?

Można hodować własne zioła w doniczkach na oknie  kuchennym. Można z odciętych końcówek warzyw  wyhodować potrzebne nam, zielone części. Bardzo szybko  rośnie por, posadzony do wilgotnej ziemi.
Mamy sposób, żeby rośliny kuchenne szybko i pięknie rosły!

Można podlać je roztworem z soku z jęczmienia. Dostaną wielki zastrzyk minerałów i witamin i odwdzięczą się pięknymi, szmaragdowymi liśćmi. Natka pietruszki, seler, por, to tylko niektóre z warzyw, które możemy wyhodować sobie sami.

Kieliszki z sokiem z młodego jęczmienia

A co zrobić, jeżeli nie mamy czasu ani miejsca na domową hodowlę?

Wtedy warto sięgnąć po ekstrakt z trawy jęczmiennej – ale nie po siano! Kiedy trafimy w sklepie na siano jęczmienne – nie próbujmy tego pić! Ludzie nie posiadają 4 żołądków jak krowy i nie mogą strawić siana, ani nawet świeżej trawy. Jeżeli mamy juz w kuchni taki specyfik, to jak najszybciej podlejmy nim nasze domowe kwiaty, odwdzięczą się pięknym wzrostem i żywymi kolorami.

Ekstrakt w trawy jęczmiennej lub rozkruszona chlorella są wspaniałymi, naturalnymi barwnikami spożywczymi. Po dodaniu ich do ugotowanego ryżu czy ziemniaków zmieniają kolor potrawy na ciemno zielony lub szmaragdowy.

W zależności od potrzeb możemy nim barwic na zielono wiele koktajli i shake’ow. Doskonały jest też do jogurtu, czy jako napój Shreka dla dzieci.

Chlorofil zawarty w produktach nie tylko sprawia, że potrawy nabierają soczyście zielonego koloru, ale też powoduje, że nasze organizmy otrzymują wspaniały zastrzyk minerałów, witamin, mikroelementów i enzymów. Chlorofil odnawia krew, przeciwdziała próchnicy, uzdrawia nasze komórki, odkwasza organizm, likwiduje zły zapach z ust, zabija candide.

Koktajle z dodatkiem soku z młodego jęczmienia czy rozkruszonej chlorelli nabierają nowego wymiaru – są nie tylko piękne, ale i bardzo zdrowe!

Na zachodzie modne są Green Shoty – czyli zielone strzały ulubione przez świadomych przedsiębiorców pędzących na spotkanie. Zamiast zakwaszającej kawy wybierają szybki łyk soku z jęczmienia i biegną dalej. A składniki odżywcze, które wchłaniają się już w ustach dodają im witalności i siły na kilka godzin.

Warto eksperymentować w kuchni z zielonymi potrawami.

Oto kilka przepisów na pyszne koktajle z sokiem z młodego jęczmienia: klik!

Jednak najpierw przepis, jak przyrządzić sam, naturalny  sok z młodego jęczmienia:
– Przygotowujemy niewielki shaker (przy zakupie  jęczmienia, można domówić specjalny kubek)
– wsypujemy płaską łyżeczkę ekstraktu z młodego  jęczmienia
– dolewamy zimnej wody – do połowy kubeczka
– zamykamy dokładnie (żeby kliknęło)
– energicznie wstrząsamy, żeby powstała piękna pianka

Copyright © 2024 Czyste jedzenie. All Rights Reserved. | Catch Foodmania by Catch Themes